Plastové Dvere

Hliníkové Dvere

Najväčšími výhodami sú ich izolačné schopnosti. Izolačné sklá, ktoré sú v plastových dverách používané, obsahujú plyn argón, ktorý pozitívne ovplyvňuje koeficient prestupu tepla a tak zamedzujú úniku tepla z miestností. Pre uchovanie tepla slúžia nielen dvojsklá ale aj trojskla.
Ďalej to je veľmi dlhá životnosť a odolnosť materiálov, z ktorých sú vyrobené. Oproti obyčajným dreveným dverám tiež disponujú oveľa lepším a modernejším vzhľadom a za zmienku stojí dobrá izolácia okolitého hluku, ktorú zase ovplyvňujú predovšetkým silné sklá. Je možné zohnať sklá s protihlukovou fóliou, ktoré sa odporúčajú hlavne do rušných miest.
Plastové vchodové dvere majú oveľa lepšie zabezpečenie proti nezvaným návštevníkom a poveternostným vplyvom, pretože disponujú oceľovými výstuhami. Ich údržba je veľmi jednoduchá, vďaka ich ľahko umývateľného povrchu a veľmi dobrá kvalita plastov zaručuje stálofarebnosť.

Hliníkové dvere sú veľmi pevné a zároveň ľahké. Vďaka dobrej pevnosti môžu hliníkové dvere ponúknuť dobrú bezpečnosť, teda ochranu pred vlámaním alebo pred požiarom. Hliníkové dvere majú tiež dobré akustické vlastnosti. To vám zaručí excelentnú zvukovú izoláciu od okolia a hodí sa aj do hlučných prostredí. Medzi ďalšie vlastnosti patrí už spomínaný pekný dizajn. Ďalej to je takmer neobmedzená životnosť, vďaka hliníku. Tepelná izolácia týchto dverí je na výbornej úrovni. Údržba hliníkových dverí je veľmi jednoduchá. Stačí ich pravidelne očisťovať bežnými saponátmi, rozhodne nesmiete používať akékoľvek rozpúšťadlá. Natieranie alebo iné ošetrovanie nie je nutnosťou.

Close Menu